اخبار 29 اسفند, 1399 3:38 ب.ظ
اخبار 29 اسفند, 1399 3:38 ب.ظ

پیام نوروزی مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبر الیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

آخرین نوروز سده چهاردهم هجری خورشیدی را در حالی جشن می‌گیریم که بشریت سالی پر حادثه و خاص را به دلیل مواجهه با پاندمی کرونا پشت سر گذاشت و احتمالا در سال نو نیز همچنان با آن دست به گریبان خواهد بود. سالی تنبه‌آمیز که آدمی را بیش از پیش متوجه خود، طبیعت، زندگی و حیات و ممات ساخت.

تلاطم و فراز و نشیب، ذات هستی و زندگی بشر است و آنچه سرنوشت را رقم می‌زند، در کنار تقدیر الهی، تلاش و کوششی است که آدمی به جان می‌خرد، که به فرموده حضرت حق «لیس للانسان الا ما سعی».

سازمان‌ها نیز همچون موجودی زنده هستند که حیات و ممات و فراز و فرود آنها وابسته به راهی است که برای هدایت آنها انتخاب شده و تلاشی است که در این راستا صورت می‌دهند.

بنده این افتخار را داشته‌ام که از سال ۱۳۹۵ به همراه تنی چند از مدیران مجرب و خوشنام که افتخار همراهی به من داده‌اند، توفیق خدمت به قشر شریف و بسیار گرامی فرهنگیان را بر عهده داشته باشم. در طی این مدت، دست هدایتگر و پر از لطف الهی را در بسیاری از مقاطع سخت احساس کرده‌ام و خدا را شاکرم که توانسته‌ایم در مسیری کم نوسان، فراز را برای موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان شاهد باشیم.

ما در حالی سه برابر شدن سود موسسه در سال مالی ۹۹ به نسبت سال پیش و رسیدن به رکورد ۳۴۴۰ میلیارد تومان را کسب کردیم که در کنار آن، دو استراتژی اصلی را همواره مد نظر قرار داده‌ایم. اولین استراتژی و تعهد بنده به همه اعضا و همین طور آحاد جامعه که اخبار این بنگاه معظم اقتصادی را دنبال می‌کنند، شفافیت است. در غیاب شفافیت است که لغزش‌ها رخ می‌دهند و پرسش‌گری دقیق و مستند، اساسا میسر نمی‌شود تا چه رسد به پاسخ‌گویی. در این راستا، افزایش اطلاع‌رسانی، ارتباط با فرهنگیان به عنوان مالکان اصلی صندوق و نیز اتخاذ راهبردهایی چون بورسی شدن هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه دنبال شده تا همه امور موسسه تا جای ممکن در یک اتاق شیشه‌ای رقم بخورد.

استراتژی دوم، حرکت به سمت مدیریت سرمایه به جای بنگاه‌داری است که در صورت تکمیل این استراتژی، حتما منشا خیرات و برکات فراوان برای موسسه و اعضای آن خواهد بود. چه، در سال مالی ۹۹ نیز بیش‌ترین سودآوری، حاصل این رویکرد بوده است.

با این اوصاف و با دلی امیدوار به فضل خداوند و پشتیبان به اعتماد و لطف فرهنگیان عزیز و تعهد به شنیدن و لحاظ مطالبات بر حق آنها که همواره مد نظر اینجانب و هیات مدیره محترم و مجموعه مدیریتی صندوق بوده است، نوید سالی بهتر در سال ۱۴۰۰ و عبور از مرز سود ۵ هزار میلیارد تومانی را به عنوان عیدی سال نو خدمت همه اعضای محترم موسسه عرض می‌کنم و امیدوارم به برکت الطاف الهی، سال پیش رو، سال سلامتی، بهروزی و کامروایی برای همه مردم عزیز ایران باشد، ان‌شاءالله.

مهدی نیکدل

تگ ها

به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه

  • عباس :

    با سلام من هم سال نورا خدمت شما مدیر محترم که نهایت سعی وتلاشتان را برای سودهی بیشتر به فرهنگیان می نمائید کمال تشکر را دارم واز خدای منان برای شما ودیگر همکارانتان آرزوی سلامتی و تندرستی را خواهانم یقیناً ثمره این خدمات را در زندگی خودتان خواهید دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 18 =

پست های مرتبط