اخبار 24 آبان, 1402 4:14 ب.ظ
اخبار 24 آبان, 1402 4:14 ب.ظ

در مجمع عمومی عادی سالیانه مطرح شد؛

پیشرفت پروژه صنایع پتروشیمی دنا تسریع شده است

مدیرعامل شرکت پتروشیمی دنا از شرکت‌های تابعه هلدینگ پتروفرهنگ ضمن اشاره به توجه به اقدامات اساسی که در سال مالی 1402 در این پروژه انجام شده است، گفت: طرح پتروشیمی دنا جزو طرح‌های اولویت‌دار دولت قرار گرفته و امکان دریافت تسهیلات بانکی برای آن فراهم شده است، بنابراین با سرعت بیشتری به تکمیل آن خواهیم پرداخت.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ پتروفرهنگ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی دنا، دوشنبه 22 آبان 1402 با حضور علی یاری مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر، حسین هاشمی مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره پتروشیمی دنا به ریاست علیرضا فتحی‌نیا معاون امور شرکت‌های موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین مدیران ارشد پتروفرهنگ و گروه مالی سپهر صادرات برگزار شد.

مهندس هاشمی مدیرعامل پتروشیمی دنا در گزارش هیات مدیره به مجمع گفت: در سال مالی گذشته با رویکرد حل مسئله و با توجه به مسائل اساسی مجموعه پتروشیمی دنا، فعالیت‌های بسیاری دنبال شد و تمام تلاش مجموعه در راستای پیاده‌سازی برنامه‌های سهامداران و عملیاتی شدن سیاست‌های آنها پیگیری شد. پیگیری تسهیلات بانک EIH (به میزان 20میلیون یورو) اقدام جهادی دیگری بود که در ماه‌های اخیر در راستای تامین منابع لازم به منظور ساخت تجهیزات اصلی و فرایندی پروژه در ماشین‌سازی اراک صورت گرفت.
وی افزود: طبق اهداف متعالی پتروشیمی دنا در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داخلی، همکاری مثمر ثمری با شرکت ماشین‌سازی اراک با اولویت ساخت تجهیزات فرایندی به عنوان قلب پتروشیمی صورت گرفت که ماحصل آن ساخت و نصب رآکتور فوق سنگین 240 تنی، با قطر 6 و نیم متر و طول 22 کتر برای نخستین بار در کشور مطابق با استاندارد‌های جهانی بود.
مهندس هاشمی در ادامه اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در سال مالی گذشته تدارک تجهیزات ویژه فرآیندی در مجموعه ماشین‌سازی و دیگری نیز امضا قرارداد تامین مابقی تجهیزات پس از 4 سال توقف مابین پتروشیمی‌های دنا، سبلان و شرکت پیدک بود که طی جلسات متعدد و فشرده به سرانجام رسید.
مدیرعامل دنا با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در تدوین بودجه عملیاتی واقع‌بینانه در سال مالی آتی، گفت: در این خصوص مقرر گردید 50 درصد از منابع مورد نیاز پروژه توسط سهامدار و 50 درصد دیگر از طریق تسهیلات بانکی تامین شود اما در عین حال تمام تلاش مدیران دنا، بررسی تمام رویکردهای نوین تامین مالی در راستای تکمیل پروژه تا پایان سال 1403 خواهد بود.
وی در پایان اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های دولت و نهادهای تاثیرگذار از جمله وزارت نفت باعث گردید که طرح پتروشیمی دنا جزو طرح‌های اولویت‌دار دولت قرار گیرد تا امکان دریافت تسهیلات بانکی به این پروژه مهیا شود. این دستاورد به زودی عامل اخذ تسهیلات 4500 میلیارد ریالی بانک ملی خواهد گردید که جبهه‌های کاری در دنا را تقویت و پیشرفت پروژه را تسریع خواهد کرد.
در پایان این جلسه نیز صورت‌های مالی و گزارش هیئت مدیره تصویب و روزنامه ایران به عنوان روزنامه رسمی شرکت صنایع پتروشیمی دنا تعیین شد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

پست های مرتبط