اخبار 26 بهمن, 1399 2:13 ب.ظ
اخبار 26 بهمن, 1399 2:13 ب.ظ

کسب رتبه اول در شاخص بازده فروش از بین 500 شرکت برتر ایران توسط صندوق ذخیره فرهنگیان

صندوق ذخیره فرهنگیان موفق به کسب رتبه اول و دریافت لوح تقدیر در شاخص بازده فروش از بین 500 شرکت برتر کشور در همایش شرکت‌های برتر ایران  (IMI100)در سال 1399 شد.

صندوق ذخیره فرهنگیان در بیست و سومین همایش رتبه‌بندی سازمان ‌مديريت‌ صنعتي (وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) موفق به کسب رتبه اول در شاخص بازده فروش در گروه شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی شد و محمد هاشم رکن تهران، رییس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان به نمایندگی از موسسه، لوح تقدیر را دریافت کرد.

این همایش روز یکشنبه 26 بهمن 1399 در سالن همایش‌های سازمان ‌مديريت‌ صنعتي و با حضور تعدادی از مقامات و مدیران شرکت‌های برتر ایران برگزار و به صورت زنده از صدا و سیما، پلتفرم آپارات و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

سازمان ‌مديريت‌ صنعتي، از سال 1377 به رتبه‌بندي شركت‌های برتر ايران می‌پردازد. اين رتبه‌بندی  با فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفيد در مورد بنگاه‌های اقتصادی كشور، فضای روشن‌تری از كسب و كار اقتصادی كشور ارائه می‌دهد و به مديران، سياستگذاران و پژوهشگران، کمک می‌کند شناخت و درك دقيق‌تری از مقياس، ساختار مالی و اقتصادی صنايع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ كشور داشته باشند.

با كمك بررسی مداوم تحولات در رتبه‌بندی شركت‌ها، تشخیص جهت حركت در کسب و کارهای اقتصادی و شناسايی دورنمای رونق و ركود در صنایع مختلف و حتی ارزيابی ميزان اثربخشی سياست‌های اصلاحی اعمال شده، قابل پيگيری است.

در این ارزیابی که بر اساس 33 شاخص و در 31 گروه صنعتی انجام شد، 500 شرکت برتر کشور در شاخص‌های اصلی و فرعی، دسته‌بندی و رتبه‌بندی شدند که هدف از این کار توليد اطلاعات در مورد بنگاه‌های اقتصادی كشور و شفاف‌سازی فضای کسب و کار، رتبه‌بندی شركت‌ها از نظر میزان اثرگذاری در اقتصاد ملی و گسترش رقابت بين بنگاههای اقتصادی است.

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در سال جاری که به نام سال جهش تولید نامگذاری شده است، در این رتبه‌بندی شرکت کرد که بر اساس نتایج اعلام شده، موفق شد رتبه اول از نظر شاخص بازده فروش در گروه شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی را بدست آورد و لوح تقدیر دریافت کرد. این شاخص که در هلدینگ‌ها به مفهوم حاشیه سود شناخته می‌شود، از طریق تقسیم سود عملیاتی قبل از کسر مالیات بر درآمدهای عملیاتی بدست می‌آید.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

پست های مرتبط