اخبار 9 آبان, 1402 3:26 ب.ظ
اخبار 9 آبان, 1402 3:26 ب.ظ

گزارش خبرگزاری صدا و سیما از نشست خبری مدیرعامل موسسه

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: تخصیص ارزش مالکانه نهایی شده و بر این اساس 10 درصد از سهام موسسه به بازنشستگان تخصیص خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی در نشست خبری که در محل صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد، افزود: در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرهنگی اعضای شاغل و بازنشسته صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که شفافیت در عملکرد صندوق و اجرای ارزش مالکانه از مطالبات آن‌ها است.

مدیرعامل صندوق تصریح کرد: در سال مالی گذشته، این صندوق برای اولین بار در دوران فعالیت خود، بیش از 4 هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سود فعالیت اقتصادی داشته است که بیانگر افزایش ۲۲۰ سودآوری صندوق نسبت به سال مالی گذشته که یک رکورد جدید محسوب می‌شود.
وی اظهار داشت: هر ماه حداقل ۵ میلیون تومان خدمات اعتباری قرض‌الحسنه در اختیار معلمان قرار خواهد گرفت تا فرهنگیان با این اعتبار کالا‌های مصرفی، غیرمصرفی و اساسی زندگی خود را تأمین کنند. این اقدام به مرحله نهایی رسیده و متناسب با حقوق فرهنگیان افزایش می‌یابد.
مدیر عامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه ۴۵ درصد از هیات مدیره هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق از فرهنگیان هستند، گفت: اطلاعات مالی همه شرکت‌ها وجود دارد. پرداختی‌ها مشخص است و همه مدیران صندوق از وضعیت همه شرکت‌ها می‌توانند آگاه شوند.
وی درباره ارزش مالکانه صندوق به فرهنگیان نیز گفت: ارزش مالکانه یکی از مهم‌ترین مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان است. این سهام در زمان مناسب به معلمان داده می‌شود.
دکتر نجف پور کردی گفت: در گام اول حدود ۱۰ درصد از دارایی‌های بورسی صندوق به بازنشستگان تخصیص می‌یابد. سهم معلمان از این دارایی‌ها نیز به میزان سهم‌الشرکه آن‌ها در صندوق ذخیره فرهنگیان است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 6 =

پست های مرتبط